Wycieczka do Bolimowa
23 czerwca 2026 r., w piękny słoneczny dzień, klasy 3a i 3d wybrały się na wycieczkę do Bolimowa. Celem podróży była wizyta w Warsztacie Garncarskim Rodziny Konopczyńskich. Uczniowie mogli podpatrzeć pracę garncarza, poznać etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend i opowiadań związanych z Bolimowem.
Najwięcej emocji wzbudziły jednak warsztaty, podczas których dzieci mogły spróbować swoich sił zarówno przy kole garncarskim, jak i podczas ręcznego lepienia z gliny oraz malowania wyrobów ceramicznych.
Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zabawy na świeżym powietrzu.
To było miłe, radosne i pełne atrakcji powitanie lata.
